ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ РОЗДУМІВ

Засідання Європейського комітету профспілок освіти

Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов взяв участь у роботі засідання Європейського комітету профспілок освіти, що відбулося 10-11 жовтня 2011 року у Брюсселі (Бельгія).

Тема заходу, що об’єднала представників профспілок освіти Європи, – економічна криза, шляхи її подолання, вплив на освіту, перспективи діяльності освітнього сектору.

Учасники обговорили адміністративні та організаційні питання, серед яких – затвердження нової структури та бюджету ЄКПО на 2012 рік, календарного плану та визначилися з етапами подальшої роботи .

У частині розгляду подій та проблем увага була зосереджена на темах освіти та професійної підготовки на період до 2020 року і вдосконаленні директив про професійну кваліфікацію.

У звітах для обговорення європейській профспілковій спільноті було широко представлено звіт про роботу міжнародного круглого столу для країн Центральної та Східної Європи, що був ініційований та проведений (15-17 вересня, м. Київ) Європейським комітетом профспілок освіти за організаційної підтримки Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України.

Ще раз про відпустку без збереження заробітної плати

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на звернення членів профспілки з приводу примусового відправлення педагогічних працівників у відпустки без зараження заробітної плати інформує.

Законом України «Про відпустки» заборонено надавати відпустку без збереження заробітної плати без згоди працівника.

Позицію ЦК Профспілки підтримує Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України в листі направленому Голові Ради міністрів Автономної республіки Крим, головам обласних, Київської та Севастопольських міських державних адміністрацій № 1/9-203 від 22 березня 2011 року «Щодо відправлення вчителів у відпустки без збереження заробітної плати» У ньому зазначено, що дії керівників місцевих органів управління освітою, які примусово відправляють педагогічних працівників у відпустки без збереження заробітної плати грубо порушують трудові права педагогів та призводять до виникнення соціальної напруги як у педагогічних колективах, так і у суспільстві в цілому.

Міністерство висловлює занепокоєння з цього приводу і наголошує, що відповідно до статті 84 Кодексу законів про працю України та статті 26 Закону України «Про відпустки», роботодавець не має права відправляти співробітника в неоплачувану відпустку без його згоди. Скористатися відпусткою без збереження заробітної плати – право працівника, яке він може реалізувати виключно за власним бажанням.

Кiлькiсть переглядiв: 866

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.